Miroslav Neumann Miroslav Neumann 16.11.2021 12:05
Prosím o sdělení, které dny v listopadu a prosinci 2021 jsou nejlepší pro očkování 3. dávkou na covid 19. Děkuji. Neumann
Spektrum Zdraví
Dobrý den, očkovat je dobré vždy v ubývajícím měsíci a vyhnout se dnům, kdy Měsíc prochází znamením Lva. S tímto doporučením s projděte lunární kalendář a najděte si vyhovující termíny. ZDE PROSM: https://www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar
M. Zámečníková M. Zámečníková 15.9.2021 16:27
Dobrý den, je mozne smazat nasledujici udaje: https://www.spektrumzdravi.cz/dobry-kontakt/karel-zamecnik

Uvedene telefonni cislo patri uz soukrome osobe, e shop negunguje.
Dekuji
2
Otázky a odpovědi

Lunární kalendář

Na Spektru Zdraví najdete lunární kalendář na každý den v roce, podle kterého si můžete plánovat například péči o zdraví, pleť, zahradu, nebo další aktivity, které budou v daném období efektivní. Lunární kalendář se řídí podle cyklů měsíce a pomůže vám využít přírodních zákonitostí ve váš prospěch. 

Lunárním kalendářem se řídily už dávné civilizace jak v oblasti zemědělství, tak i zdraví, krásy, vztahů nebo třeba zpracování potravin. Dnes oceníte principy lunárního kalendáře i při péči o domácnost. 

Věděli jste například, že při ubývajícím Měsíci se vám bude snadněji hubnout, při přibývajícím Měsíci se hůře hojí rány, nebo že nejlepší pro zbavení se zlozvyků je Novoluní? Lunární kalendář vám dokáže vysvětlit, proč tomu tak je a pozitivně ovlivnit mnoho aspektů vašeho života. 

Lunární kalendář online

Pravidelně pro vás připravujeme podrobný lunární kalendář online. Po rozkliknutí odkazu se vám zobrazí kompletní přehled lunárního kalendáře pro jednotlivé roky i měsíce. Jakmile si vyberete termín, který vás zajímá, zobrazí se vám podrobná tabulka lunárního kalendáře. V ní se dozvíte, v jaké fázi se zrovna nachází Měsíc, v jakém znamení je, kolikátý je lunární den a co je vhodné v daný den dělat. Případně čemu je vhodné se naopak vyhýbat.

Těmito radami se můžete řídit každý den. Vždy je ale třeba vědět, v jaké fázi se zrovna Měsíc nachází.

Fáze Měsíce

Měsíční fáze určujeme podle toho, jak velká část Měsíce, kterou zrovna vidíme, je ozářena Sluncem. Na základě viditelných fází Měsíce rozlišujeme novoluní, dorůstající a ubývající Měsíc a úplněk. Každá fáze Měsíce je unikátní, a proto je vhodná pro různé činnosti.

Novoluní: Měsíc se totiž nachází mezi Zemí a Sluncem a obrací k nám svou černou, rubovou stranu. Podobně černá může být v novoluní i naše psychika. Novoluní na nás může působit negativně, mohou se objevovat deprese, úzkosti nebo psychické vyčerpání.

Pozor si dávejte také na oslabenou imunitu. Novoluní je skvělým výchozím bodem pro nové začátky. V novoluní se zbavte všeho, co vám překáží nebo co už nepotřebujete. V kalendářích bývá Novoluní zobrazování jako černý Měsíc.

Dorůstající Měsíc: Dorůstající Měsíc je přivrácený ke Slunci a viditelná strana Měsíce připomíná písmeno D. Při dorůstajícím Měsíci má vše, co tělu dáme, dvojnásobnou sílu. Proto se věnujte psychickým nebo fyzickým aktivitám. Čtěte, sportujte nebo relaxujte.

Ubývající Měsíc: Měsíc svou viditelnou částí připomíná písmeno C. Při ubývajícím Měsíci jsou vhodné léčebné zákroky i operace. Rány se hojí rychleji než obvykle.

Úplněk: Pro některé lidi úplněk představuje problematickou fázi Měsíce. Pokud patříte mezi citlivější jedince, můžete při úplňku pociťovat únavu, podrážděnost nebo dokonce sklony k agresivitě. Potrápit vás může taky nespavost, náměsíčnost nebo noční můry. V kalendářích bývá úplněk zobrazován jako bílý, nevybarvený Měsíc.


Fotogalerie
Kontakty
Poslat dotaz Chci poptat Ukázat zboží

Jednatel, marketingový manažer:

René Libiš

Mobil: +420 774 117 171

E-mail: libis@propeople.cz

E-shop:

Dagmar Borešová

Mobil: +420 774 741 477

E-mail: boresova@spektrumzdravi.cz

Spektrum Zdraví
www.spektrumzdravi.cz