Žádné otázky
Otázky a odpovědi

Fotovoltaika

Fotovoltaické elektrárny - ekologie současnosti

Solární panel je tvořen solárními (fotovoltaickými) články, které mohou být tvořeny polovodičovými nebo organickými prvky, které mění elektromagnetickou energii světla v energii elektrickou. Přímou přeměnou světla na elektrickou energii se dnes zabývá samostatná specializace. Fotoelektrický efekt vysvětluje vznik volných elektrických nosičů dopadem záření. Celkově se daří za pomoci křemíkových solárních panelů přeměnit v elektrickou energii asi 17 % energie dopadajícího záření.

Polykrystalická technologie je dnes nejběžnější a nejrozšířenější způsob výroby fotovoltaických panelů. Například polykrystalický fotovoltaický panel Jinko se vyznačuje vysokou účinností, výhodnými záručními podmínkami, ochranou proti degradaci způsobenou PID efektem (vysokonapěťový stres) a dále disponuje zesíleným rámem pro zvýšenou odlonost proti sněhu a větru.

Polykrystalický panel Jinko Solar JKM dosahuje účinnosti STC 16,8% a díky tomu je na požadovaný výkon FVE potřeba méně panelů. Tím je možné dosáhnout úspory nákladů na přepravu, montážní práce, kabeláž a kotvící systém. Panely jsou dodávány pouze v plusové výkonové toleranci až +3 Wp.

Větší účinnost umožňuje využití menší plochy panelů pro dosažení daného výkonu, proto je tento panel vhodný pro instalace na rodinných domech, kde je dostupná plocha pro instalaci panelů zpravidla omezená.

Společnost Jinko Solar je do roku 2017 největším světovým výrobcem fotovoltaických modulů.

 

Fotogalerie
Kontakty
Poslat dotaz Chci poptat Ukázat zboží

Vladimír Hanzelín

Deblín 345

664 75 Deblín

mob.: +420 603 485 076

email: vhanzelin2@gmail.com